Ministry of Sound

The Legend

Ministry of Sound

The Capital

V 19. století hlavní město zeměkoule, v 21. století hlavní město evropské zábavy. Nikde jinde na starém kontinentě nenajdete tolik tanečních scén jako ve městě, které  slovu "klub" dalo jeho dnešní význam. Billiardové stoly od té doby nahradily mixážní pulty a láhve se skotskou nekonečná nabídka alkoholu z celého světa.

Ministry of Sound - logo

Euro-music weekends

Neznám za svého okolí mnoho lidí, kteří nebyli nebo se alespoň nechystají do Londýna. Díky levným letenkách a dlouhá léta oslabující britské libře vůči české koruně je výlet na ostrovy dostupnější něž kdykoli v minulosti a u klasických eurovíkendů je to destinace číslo jedna. A právě páteční a sobotní večer, poté co jste viděli Big Ben i Buckinghemský palác, je ideální čas k otestování místních sound systémů.

Ministerstvo zvuku

XOYO, Fabric, Cargo, Corsica Studios, Egg London, Electric Brixton, Club, Studio 338 - názvy jen několika nejznámějších londýnských venues. Pokud však chcete legendu, zamiřte rovnou do Ministry of Sound.

Renomovaný klub s (mezi)národním věhlasem se rozkládá v bývalých garážích londýnského dopravního podniku. Místo notoricky známých červených double-deckerů zde dnes najdete pět oddělených částí se čtyřmi bary a třemi tanečními parkety tvořící jeden celek doplněný o to nejlepší co moderní audio-vizuální technologie nabízí. Sedmé místo v TOP 100 klubů v hlasování 2013 DJ Magazine a získaní ceny IDMA "nejlepší světový Sound System" čtyři roky po sobě o něčem svědčí.

Ministry of sound
Foto

Ministry pro své fanoušky otevřelo v roce 1991 a od té doby se hodně změnilo. Z původně skromného klubu s neskromnými ambicemi, skrytého uprostřed nevzhledné zástavby z 50. let, se stal cíl pro až 300 000 návštěvníků ročně. A sety od těch největších jmen -  TiestoDavid GuettaBob SinclairRobert SanchezSashaPete Tong nebo Armin Van Buuren - pak prostory naplní do kapacity 2000 osob a dalších 400 míst nabídne venkovní terasa.

Ministry má ve svém oboru nadvládu nejen podle jména ale i fakticky - provozuje vlastní hudební vydavatelstvi a dokonce i internetové rádio vysílající přímo z klubu. Live přenos z pátečních a sobotních nocí si tak můžete vychutnat, aniž byste vytáhli paty z domu. Odkaz zde www.ministryofsound.com/radio 

Ministry of Sounds - exterios
Ministry of sound - gramofon

Party time

Dress code je na konzervativní Anglii až překvapivě benevolentní -  možná proto, že místní teplákoví borci (v Anglii tolik populární outfit u velké části společnosti) do podniku tohoto střihu nechodí. Naopak mnohem přísnější než jinde jsou bezpečnostní prohlídky. Bezpečnostní rámy a rentgen vašich "zavazadel" je samozřejmostí. Rybičky a pepřáky nechte radši doma a pozor si dávejte i na takové detaily jako jsou masivní podrážky nebo kovové špičky bot.

Ministry of sound
Ministry of sound

Na páteční párty se dostanete od půl jedenácté večer a v sobotu je otvíračka hozená až na hodinu před půlnocí. Pořádný rozjezd očekávejte až po dvanácté  a před třetí hodinou ranní nemá cenu odcházet. Propařit se ke svítání vám kromě energy drinků pomůže i speciálně odpružený taneční parket! (no bullshits).

Ministry of sound - párty
Foto
Bob Sinclar
Erick Morillo

£££

A na kolik vás celá sranda vyjde? Ceny vstupu na sobotní párty se pohybují hodně přes 20 liber (během týdne přibližně polovic), proto se vyplatí bookovat lupeny online a v dostatečném předstihu. Na webu se dostanete k 15 librám za osobu, což už je mnohem míň, než zaplatíte třeba za jednu otáčku na populárním "ruském" kole London Eye a odpovídající standardnímu londýnskému vleznému kamkoli. Ceny drinků jsou podobné jako v jiných klubech, spíš o něco nižší - pivo kolem £5, shot + mixer (vodka + Red Bull) £6,50.

Ministry of sound
Ministry of sound

Plánujete cestu do Londýna? Pokračujte na kompletni info o městě, které jsme pro vás připravili zde.