Kolín nad Rýnem

KOLÍN NAD RÝNEM

Kolín nad Rýnem

Kolín nad Rýnem je domovem prvního z německých klubů, které máme v úmyslu zviditelnit. Proč? Protože si to jednoduše zaslouží… a vy taky.  Pokud jste se tedy ještě neseznámili s taneční stageí Bootshouse pak klikněte na tento odkaz. V případě že už čekujete nadcházející akce a balíte česko-německý kapesní slovník, čtěte dál. Ani tentokrát vás totiž neochudíme o to, jak dostat za investovaný čas a peníze co možná nejvíc.

Orientace ve městě

Centrum města se rozkládá po obou březích řeky Rýna. Turisticky zajímavější a opravdové centrum je levobřežní část, kterou tvoří Staré a Nové město se symbolem metropole - Kolínským dómem. Řada restaurací, kaváren a také nejoblíbenější cíl pokud míříte za nákupy (ulice Schildergasse) je právě zde. V samém centru je také hlavní nádraží (Köln Hauptbanhof), kde končí většina vlaků.

River

U-Bahn und S-Bahn

Cestování po městě je velmi jednoduché. Jediné co potřebujete, je stáhnout si tuto dvoustránkovou informaci s mapkou celé sítě místní MHD a přehledně zpracovanými informacemi. Pokud byste se ani v tomto "Public transport for dummies" nevyznali, vězte že celodenní jízdenka vás vyjde na 8,30 EUR (dostanete i ve variantě pro 5 osob za 12,50), která platí do 3:00 následujícího dne a na krátké vzdálenosti (do 4 zastávek) vám stačí jednorázová Fahrkarte za 1,90 EUR.

K nalezení nejrychlejšího spojení on-line se může hodit tato jednoduchá stránka. Pod označením U-Bahn se skrýva podzemka, která dále od centra vyjíždí na povrch jako obyčejná tramvaj. S-Bahn jsou o něco rychlejší příměstské vlaky.
  

Ubytování

Město nabízí snad stovky možností kde se ubytovat. Ceny mohou (a většinou také jsou) vysoké, ale na druhou stranu konkurence je veliká. Téměř vždy se tak objeví několik hotelů/hostelů, které nabízejí výraznou slevu za včasnou rezervaci nebo naopak zajímavé last minut nabídky. Pokud je mezi nimi i některé z námi doporučovaných míst, tak pro vás jedině dobře.

Die Wohngemeinschaft

Název  - v překladu „Spolubydlení“ - napovídá, že nepůjde o pětihvězdu s prezidentským apartmá. Tento hostel má ale jiné přednosti - originalitu. Každý pokoj  má své téma do kterého je laděn veškerý design. „Jediná kulatá věc v Ruben Cube pokoji bude vaše hlava“ hlásá popisek k jednomu z pokojů. Nekonvenční je 4 single room - pokoj se čtyřmi single postelemi ale jaksi pohromadě jedna vedle druhé. Pokud plánujete HODNĚ divokou párty, může se hodit. 

Na své si ale přijdou i alternativci všeho druhu a vyznavači BIO, MGO Free, animal- a  environment-friendly věcí, atd., protože v Německu vědí co letí a snaží se držet krok s dobou. Zdravější a ekologičtější snídani než zde v celém Kolíně neseženete. Die Wohngemeinschaft se navíc nachází v tzv. Belgické čtvrti, jedné z nejvíce trendy částí Starého města. Z hlavního nádraží ani ne 15 minut tramvají na zastávku Moltkestr.- Köln-Innenstadt. Více informací pod tímto odkazem.

Central Hotel am Dom

Pro toho kdo se nespokojí s hostelem, chce být v centru dění a zároveň hledá dobrý poměr mezi kvalitou a cenou. Am Dom - u katedrály. Více v centru už to snad ani nejde. Hotel na první pohled něco pamatuje a menší modernizace by neškodila, ale na druhou stranu dvoulůžák se snídaní a výhldem na hlavní památku celého města  za cenu kolem 50 EUR nebo méně není vůbec špatná nabídka. Více na webových stránkách v němčině nebo recenzi Lonely Planet.

Alt Deuty City-Messe-Arena

Na druhé straně řeky ve čtvrti Deutz, kde se nachází i klub, který jsem vám v tomto článku doporučovali, zkuste hotel s těžko zapamatovatelným názvem Alt Deutz City-Messe-Arena. Ceny od katedrály přes řeku jsou rozumnější, takže se dostanete na nějakých 40 EUR za noc a dvě osoby. Velmi jednoduše ale moderně zařízené pokoje v poněkud minimalistickém stylu. Pár bloků odsud je velké nádraží Deutz Messe a cesta autem je velmi dobře popsána na stránkách hotelu.

1st Floor Köln

Vyrazili jste na víkend se svou drahou polovičkou? V tom případě zapomeňte na lowcost hotely a hostely a překvapte něčím originálnějším. Hotel 1. patro (víc podlaží ani nemá) je "velmi" soukromé ubytování s pouhými 4 pokoji kousek od Starého města v klidné čtvrti Nippes, kde je romantika zaručena. 1st Floor si trvale drží skvělé hodnocení na všech rezervačních portálech a to při rozumných cenách.

Belgischen Viertels

Belgická čtvrť je mnohem méně turistickou částí centra, kam chodí jíst a pít i místní. Mezi náměstími Rudolfplatz a Friesenplatz najdete vše co potřebujete k odstartování večera nebo odpolední siestě. Velmi oblíbené jsou Strassencafe - kavárny zabírající svými zahrádkami velkou část ulice a Knaipen (v němčině bez evokování výčepu bez ubrusu s možností odplivnutí na zem) kde dostanete vychlazený Kölsch - světoznámé kolínské pivo. 

Belgian quarter

Trendy snack-lounge-cafe-bar kde si každý najde to své je například CAMPI Volksbühne na Aachen Str. (kousek od hostelu Die Wohngemeinschaft). Na kartě je vše od italského espressa, přes Kölsch až po míchané koktejly. Arty Farty na Maastrichter Str. je mezi bohémy oblíbená galerie s barem schovaným ve vnitrobloku. Skvělý je i Barracuda Bar, ikdyž většinou příliš malý na to, aby se dovnitř dostali všichni zájemci, zato ideální na seznamování "zblízka" - jako byste jeli v přeplněném metru ovšem se spoustou sympatických lidí.