A new dimension of fun

let's go there!

Energy 2000 Przytkowice

Przytkowice - neznámá základna známého Energy 2000

O Energy 2000 jsme již psali v souvislosti s Katowicemi. Ovšem Energy má ambice stát se řetězcem hned několika klubů a ten vlajkový leží v nedalekých Przytkowicích kousek od Krakowa. Nicneříkající zeměpisný název vynahradí zařízení samotné, do kterého majitelé již několik let nalévají nemalé finanční prostředky. Investice jsou rozhodně vidět a svědčí o tom i roustoucí popularita a návštěvnost.  


1
1

90's

Začátky byly skromné, ale nadějné. Dveře klubu se otevřely v roce 1991, nejdříve pod názvem Holiday disco. Interiér byl tvořen jedním barem a tanečním parketem. Zakladatelé si ale připsali hned několik prvenství: Energy začalo jako první v zemi vysílat živě ze všech svých akcí. Nejdřív jen po rádiových vlnách, coby Radio Alfa a když dorazil internet i do Przytkowic, obsadilo vysílací časy největšího internetového rádia v Polsku Radio Party. Naposledy pak ve spolupráci se společností Lokalik.tv uvedlo Energy 2000 první televizní program vysílaný po internetu. Nyní je tomu už 24 let a klub stále vzkvétá, což není v zábavním průmyslu nic samozřejmého.

4
5
3
6
m
s

Současnost

Oficiální stránky kapacitu neuvádějí, ale podle marketingového ředitele, se kterým jsme pravidelně v kontaktu, se návštěvnost běžně pohybuje přes tři tisíce a při plném baráku ještě mnohem výš. Kolem dvou tisíc osob také pravidelně deklaruje přes Facebook, že se zúčastní jednotlivých párty.

Celý objekt u kterého se pamatuje i na parkování, působí tak trochu jako obří skleník. Na jednu stranu zvláštní, na druhou stranu logický tah, kterým klub láká na dění uvnitř ještě předtím, než se dostanete ke dveřím. A že je na co se dívat. Zapomeňte na potemnělé haly bývalých továren, ve kterých jsou zařízení podobného ražení budovány jinde. Energy si zakládá na světelnosti a neony tvořící jakýsi pseudo futuristický design, byly použity od podlahy až po strop. Stejně tak použití laserů je velmi výrazné a to vše se dokonale odráží v téměř zrcalově působící podlaze. Posuďte sami:

2
1

Jinde tak častou industriální atmosféru bourá i rozdělení celého prostroru do dvou podlaží a několika mezipater, které jsou spojeny bludištěm chodeb. Dohromady čtyři sály a mezi nimi několik barů, plus VIP sekce s pohodlnými křesly, která přehlíží hlavní parket.

Jednotlivé sály jsou dost rozdílné z hlediska designu, hudby a celkové atmosféry. V hlavním sále vystupují live skupiny, rezidenti a hlavní Djs večera. V dalších se hraje Dance, Disco a jiné styly podle příležitosti. Vedení také dává značný prostor HardStyle akcím.

Djs

Mezi rezidenty patří například DJ Thomas, Hubertus, Maximo a Arash. Hostují zde třeba DJ Max Farenthide, WestBam, Alex C, C-bool, Headhunterz, Kris, From Mars, Hitmen, Lolita Jolie, Jackyll and Hyde, Komodo, Mike Candys, Matys, NICCO, Dj Assad and Willy Williams, Antoine nebo Remady & Manu-l a mnoho dalších.

1
1

Ocenění

Energy 2000 v Przytkowicích byl, jako jediný klub v Polsku, popsán na stránkách mezinárodně uznávaného odborného časopisu ''Mondo''. To jen potvrzuje existenci dlouhodobé vize a snahu o posunutí se do společnosti top tanečních klubů v Evropě. Papírově se management může chlubit certifikátem ISO 9001, který je známkou celkové kvality podniku. Obnáší prověření klubu od střechy po sklep, od servisu přes ochranku, technické vybavení, celkovou bezpečnost až po organizační a programové zvládnutí pořádaných akcí.

Skupina Energy 2000 neřekla ještě zdaleka poslední slovo a tak se dá očekávat, že se zanedlouho přihlásí s další změnou nebo i zbrusu novým klubem.

2
2
2


Aftermovie švédského producenta jménem Alfons v klubu Energy 2000.