Energy 2000 Katowice

Classy design

Energy 2000 Katowice

Česká klubová scéna je velmi malé hřiště a pokud si chcete sezonu 2015 užít se vším všudy měli byste si své obzory rozšířit o některá párty místa za našima hranicema.

Pojem Energy 2000 neni českým vyznavačům  taneční hudby příliš známý, ale vám by letos stoprocentně neměl chybět na vašem seznamu a to z mnoha zdůvodů, které si rozebereme v následující recenzi.

Zahraničí? Ne, Polsko!

Do rodiny Klubu Energy 2000 patří několik tanečních venues, které prezentují to nejlepší co můzete v našem regionu střední Evropy najít a jeden z nich se nachází v polských Katowicich. Toto více než 300 tisícové město leží téměr za humny - pouhých 80 kilometru od českých hranic. Díky snadnému dopravnímu spojení, podobné cenové hladině nebo třeba příbuznosti našich jazyků je idealním místem, kam se vydat za zábavou.

Make a difference…

…řekli si naši severní sousedé a jestli jsou v něčem daleko před námi, je to přenesení taneční hudby do prostoru se vším všudy. Nemusíte mít v oblibě housky s polskou posypovou solí, ale elektrizující atmosféru polského Energy si zamilujete.

A právě Katowický klub je jedním z nejlepších příkladů jak dělat věci pořádně – držitel, pro běžného smrtelníka nicneříkající certifikace ISO 9001, se zaštiťuje garancí “profesionálního servisu, vysoké kvality služeb a vybavení a v neposlední řadě zajištění bezpečnosti.”

To sice ještě neznamená že na baru budete vždy obslouženi jako první a při nevhodném chování nemůžete dostat přes ústa jako kdekoli jinde, ale udělení tohoto certifikátu společnosti Energy 2000 jako jediné v Polsku a jedné z mála v Evropě, už dává konkrétnější obrysy tomu, co můžete od této továrny na zábavu očekávat.

A co zde tedy najdete? Z neskromneho výčtu stojí za vypíchnutí jeden z největších tanečních parketů v zemi (víc spocených lidí - víc zábavy), 4 různé hudební a tematické sály, výkonný zvukový systém s celkovou kapacitou 100 000 W (!!!), barevné lasery s vymakaným Indoor video mapováním​, 3D multimediální projekce na obřích LED obrazovkách, nebo jevištní technologie s prvky vnitřní pyrotechniky. A nezpochybnitelnou výhodou je i několik barů s "příjemně přijatelnými" cenami drinků.

Ne vše je made in Poland (a naštěstí ani in China) a provozovatelé se v mnohém nechali inspirovat v zahraničí. Sáhli po osvědčených jménech v branži a celkový koncept designu byl vytvořen americkými tvůrci a návrháři nejznámějších kasin v Las Vegas.

DJ’s

Celkový dojem z propařené noci podtrhuje pečlivě připravovaný line-up. Zatímco místní “rezidentní DJ’s” nebudou českému uchu znít zvlášť povědomě, sobotní mejdany s prověřenými jmény za mixážním pultem přitahují stovky lidí a klub praská ve švech.

Například takhle v Katowicích zazářil REMADY & MANU-L se svými hity -  "Give Me A Sign", "Save Your Heart", "No Superstar" and "Do It On My Own".

Choďte do klubu, ne na diskotéky!

Atmosferá je alfou i omegou toho, co odlišuje podniky, které stojí za to navštívit od diskotéky v Horní Dolní. To však vyžaduje dodržování určitých pravidel i od návštěvníků. Kluby si tak udržují nastavené standardy a prestiž, díky které jsou zajímavé pro svou klientelu.

I Energy 2000 má svou “Door selection policy” a vyhrazuje si právo odmítnout vstup komukoli, kdo nesplňuje základní požadavky. Zapomeňte proto na vytahené tričko s mikinou a kraťasy doplněné o sandály. Stejně tak typicky český sportovní outfit vám může dopomoci k večeru stráveném ve vedlejším non-stopu čekáním na přátele, kteří měli více štěstí (a hlavně vkusu). Ohákněte se! Přišli jste se přece bavit na úrovni a polské “kobiety” (slečny) to ocení více, než vaši schopnost vypít pět piv po sobě na ex.

Fotogalerie klubu