Bootshaus

Bootshaus

6

Německé kluby rozhodně nejsou pro každého. Drsnější styl hudby, ignorace mainstreamu a někdy alternativa za každou cenu. Takový je (částečně) i Bootshaus. My jsme si sem udělali zajížďku cestou do Amstru, ale uznáváme, že toto kultovní místo si zaslouží i samostatný výjezd. A tento názor nesdílíme sami, protože do Kolína míří v létě i davy mladých lidí právě třeba ze sousedního Holandska nebo Belgie. Následující řádky proto věnujeme našim neobjektivním dojmům z kolínské klubové ikony.

Loděnice

Podnik vyrostl na místě dřívějších loděnic a skladů a design jeho původní účel dodnes hodně připomíná. Tmavé prostory, s kapacitou hlavního sálu až 1200 šťasných majitelů vstupenky na jednu z vyhlášených akcí, jsou jako stvořené pro Techno párty. Techno také není u našich západních sousedů nikde více doma než právě v Boothausu, který se od svých začátků hned z kraje 90. let na tento styl specializuje. Domácí DJs však svým posluchačům servírují mnohem víc. Elektro House, Trap, Bigroom a další odvozené styly jsou zde jako doma.   

1
2

Skromnost nade vše

Rozkliknětě si oficiální stránky klubu www.bootshaus.tv a najdete stylový ale jednoduchý a velmi strohý web, který se rozhodně netváří jako reklama na nejnavštěvovanější podnik široko daleko. O to větší bude vaše překvapení na místě. Respektive díky tomuto článku nebude, ale naše bylo.

Tři patra narvané nejmodernější technikou od ozvučení, přes osvětlení až po speciální efekty. Jeden z nejlepších sound systémů, soustava laserů, nebo video maping jsou v této kategorii asi samozřejmostí, ovšem na tak skvělou koordinaci děl na suchý led s ohněm hned tak nenarazíte. Plamenomety přímo uprostřed klubu dokáží na několik vteřin pořádně zatopit a jindy vjemy jen vizuální zde pocítíte doslova na vlastní kůži.    


Schodiště s nápisem BLCKBX (BLACK BOX - se samohláskami to asi není tak cool) vede z hlavního parketu do dalšího sálu s futuristickým designem. Obří větráky zabudované do stropu, nad barem LED obrazovky vytvářející "pohled do vesmíru" a zeď za mixážním pultem ve stylu Star-treku. Zvuk zajišťují repro bedny od společnosti Martin Audio London, které ozvučují třeba i koncerty slavných Pink Floyd, speciálně navržené na zdůraznění basové linky.

Třetím a nejmenším prostorem je Dreherei - soustružna. Stará do nedávna fungující dílna kde se za účelem zachování industriální patiny téměř nic nezměnilo. To vše doplňuje chill-out v podobě venkovní terasy - za horkých letních večerů k nezaplacení.

Club areas 1
Club areas
5
4

Koho zde uslyšíte?

Výčet kvalitních DJs zabývajících se primárně technem a odvozenými styly, kteří si zde za ta léta podali dveře je dlouhý. Zároveň i celosvětově nejúspěšnější a nejznámější jména nechybí v historii klubu a DJ Mag posouvá Boothaus ve svém žebříčku každoročně o několik příček výš. Aktuálně se Kolín může pyšnit podnikem okupující 22. příčku.

David Guetta, Deadmau5, Paul Kalkbrenner, Avicii, Afrojack, Boys Noize, Axwell, Laidback Luke, Luciano, Nero, Sebastian Ingrosso, Nicky Romero, Danny Avila, Dimitri Vegas & Like Mike, Steve Angello, Tiga, The Bloody Beetroots, Hardwell, Steve Aoki, Booka Shade, Zedd, Benny Benassi, Fedde Le Grand nebo Jeff Mills - ti všichni už zde byli!!!

  

Závěr

Co si z toho vzít...?

Bootshaus s klidným srdcem doporučujeme. Za svých 12 éček vlezného jsme, se svojí znalostí klubu pouze z webových stránek, uvnitř našli mnohem víc, než bychom čekali. Jednotlivé akce se samozřejmě liší a podle toho rostou i ceny. Párty ale jedou až do rána a oficiální zavíračka se podle informacích získaných na místě posouvá i o několik hodin. Nikdo se tak nemusí bát, že by se nestih dostatečně zničit. Takže jeďte tam!!!

Informace o cestě, ubytování a o všem co může potřebovat najdete v našem průvodci Kolínem.